Wonen in Appingedam
Woonplaats in de gemeente Eemsdelta, Groningen · matig stedelijk
In Appingedam wonen 14.010 mensen, in een matig stedelijk gebied.
De gemiddelde WOZ-waarde is € 263.000: 5% hoger dan in de gemeente Eemsdelta en 34% lager dan het landelijk gemiddelde.
Er is flink gebouwd: 19% van de woningen is de afgelopen tien jaar opgeleverd.
Kerncijfers
- Inwoners
- 14.010
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 263.000
5% hoger dan de gemeente Eemsdelta
34% lager dan Nederland
- Woningen
- 7.488
- Koopwoningen
- 54%
2 procentpunt minder dan de gemeente Eemsdelta
3 procentpunt minder dan Nederland
- Huurwoningen
- 46%
3 procentpunt meer dan de gemeente Eemsdelta
4 procentpunt meer dan Nederland
- Sociale huur (corporatie)
- 36%
5 procentpunt meer dan de gemeente Eemsdelta
8 procentpunt meer dan Nederland
- Gebouwd in laatste 10 jaar
- 19%
7 procentpunt meer dan de gemeente Eemsdelta
11 procentpunt meer dan Nederland
- Gemiddeld inkomen per inwoner
- Geen gegevens (CBS)
- Huishoudens met kinderen
- 31%
vergelijkbaar met de gemeente Eemsdelta
vergelijkbaar met Nederland
Op WOZ-waarde staat Appingedam op plek 7 van 16 woonplaatsen in de gemeente Eemsdelta. In Groningen is dat plek 57 van 88 woonplaatsen met minstens 1.000 inwoners.
Woningvoorraad
Verdeling van de woningen naar type, van in totaal 7.488 woningen.
Appingedam
Gemeente Eemsdelta
Nederland
- Tussenwoning26%
- Hoekwoning14%
- Twee-onder-een-kap19%
- Vrijstaand19%
- Appartement of meergezins23%
Voorzieningen
- Huisartsenpraktijk
- 1,5 km(NL 1,1 km)
- Grote supermarkt
- 1,3 km(NL 1 km)
- Kinderdagverblijf
- 0,8 km(NL 0,7 km)
- Basisschool
- 1 km(NL 0,8 km)
- Scholen binnen 3 km
- 4,8
Gemiddelde afstand over de weg vanaf een woning tot de dichtstbijzijnde voorziening.
Buurten in Appingedam
29 buurten, de grootste eerst.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Opwierde NoordWijk Appingedam-Oost | 2.240 | € 260.000 | 29% |
| Opwierde ZuidWijk Appingedam-Oost | 1.470 | € 264.000 | 48% |
| Centrum-AppingedamWijk Appingedam-Centrum | 1.420 | € 242.000 | 35% |
| SteenbakkersbuurtWijk West | 1.050 | € 246.000 | 80% |
| OlingWijk Appingedam-West | 920 | € 294.000 | 68% |
| FivelmondeWijk Fivelzigt | 855 | € 238.000 | 69% |
| De WierdeWijk Appingedam-Centrum | 755 | € 205.000 | 32% |
| VrijheidsbuurtWijk Appingedam-West | 550 | € 266.000 | 64% |
| OranjebuurtWijk Appingedam-Centrum | 545 | € 302.000 | 77% |
| TjamsweerWijk Appingedam-West | 530 | € 293.000 | 64% |
| OlingermeedenWijk Appingedam-West | 500 | € 376.000 | 73% |
| WesterdraaiWijk Appingedam-West | 465 | € 239.000 | 73% |
| Fivelzigt | 360 | € 314.000 | 99% |
| DethmerseilandWijk Fivelzigt | 320 | € 338.000 | 100% |
| OogstbuurtWijk Tuikwerd | 305 | € 250.000 | 90% |
| EendrachtbuurtWijk Appingedam-Oost | 280 | € 167.000 | 23% |
| FarmsumerwegWijk Appingedam-Oost | 250 | € 295.000 | 71% |
| RietkampenWijk Tuikwerd | 230 | € 383.000 | 98% |
| SolwerdWijk Appingedam-Oost | 220 | € 122.000 | 16% |
| KruidenoeverWijk Tuikwerd | 195 | € 381.000 | 95% |
| HoflandenWijk Appingedam-West | 165 | € 407.000 | 81% |
| Buitengebied Noord-Appingedam | 140 | € 387.000 | 83% |
| OpwierdeWijk Appingedam-Oost | 75 | € 340.000 | 100% |
| LaskwerdWijk Buitengebied Zuid-Appingedam | 65 | € 356.000 | 94% |
| WoldwegWijk Appingedam-Oost | 50 | € 305.000 | 90% |
| Buitengebied Zuid-Appingedam | 35 | n.b. | n.b. |
| FivelpoortWijk Buitengebied Zuid-Appingedam | 10 | n.b. | n.b. |
| EelwerdWijk Tussengebied | 5 | n.b. | n.b. |
| SikkelWijk Tussengebied | 5 | n.b. | n.b. |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
Andere woonplaatsen in de gemeente Eemsdelta
| Woonplaats | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Meedhuizen | 7.565 | € 220.000 | 57% |
| Holwierde | 5.180 | € 205.000 | 36% |
| Middelstum | 2.305 | € 252.000 | 54% |
| Delfzijl | 2.230 | € 233.000 | 46% |
| Loppersum | 2.115 | € 270.000 | 54% |
| Wagenborgen | 1.715 | € 253.000 | 70% |
| Spijk | 1.120 | € 252.000 | 80% |
| 't Zandt | 955 | € 285.000 | 66% |
| Woldendorp | 910 | € 211.000 | 77% |
| Garrelsweer | 775 | € 293.000 | 68% |
| Stedum | 765 | € 257.000 | 70% |
| Bierum | 650 | n.b. | 66% |
| Losdorp | 650 | € 335.000 | 80% |
| Westeremden | 635 | € 354.000 | 83% |
| Termunterzijl | 615 | € 221.000 | 74% |
| Borgsweer | 555 | € 344.000 | 83% |
| Zeerijp | 390 | € 267.000 | 75% |
| Wirdum | 375 | € 288.000 | 72% |
| Godlinze | 240 | € 253.000 | 83% |
| Startenhuizen | 185 | € 265.000 | 81% |
| Leermens | 180 | € 289.000 | 79% |
| Zijldijk | 170 | € 234.000 | 63% |
| Oosterwijtwerd | 165 | € 257.000 | 75% |
| Huizinge | 100 | € 289.000 | 92% |
| Krewerd | 100 | € 259.000 | 93% |
| Eenum | 85 | € 316.000 | 98% |
| Toornwerd | 60 | € 444.000 | 100% |
| Farmsum | 0 | n.b. | n.b. |
| Garsthuizen | n.b. | n.b. | n.b. |
| Termunten | n.b. | n.b. | n.b. |
| Westerwijtwerd | n.b. | n.b. | n.b. |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
In de omgeving
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgeteld over de buurten van deze woonplaats (tabel 86165NED, opendata.cbs.nl). WOZ-waarde met peildatum 1 januari 2024. Cijfers die het CBS om privacyredenen niet publiceert, tonen we als "geen gegevens". Vraagprijzen komen uit het actuele aanbod op Woonza.