Wonen in Enschede
Gemeente Enschede, Overijssel · zeer sterk stedelijk
In Enschede wonen 162.345 mensen, in een zeer sterk stedelijk gebied.
De gemiddelde WOZ-waarde is € 300.000: 25% lager dan het landelijk gemiddelde.
Kerncijfers
- Inwoners
- 162.345
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 300.000
25% lager dan Nederland
- Woningen
- 77.688
- Koopwoningen
- 48%
9 procentpunt minder dan Nederland
- Huurwoningen
- 52%
10 procentpunt meer dan Nederland
- Sociale huur (corporatie)
- 36%
8 procentpunt meer dan Nederland
- Gebouwd in laatste 10 jaar
- 6%
2 procentpunt minder dan Nederland
- Gemiddeld inkomen per inwoner
- Geen gegevens (CBS)
- Huishoudens met kinderen
- 27%
4 procentpunt minder dan Nederland
In Overijssel is dat plek 106 van 110 woonplaatsen met minstens 1.000 inwoners.
Woningvoorraad
Verdeling van de woningen naar type, van in totaal 77.688 woningen.
Enschede
Nederland
- Tussenwoning28%
- Hoekwoning15%
- Twee-onder-een-kap12%
- Vrijstaand8%
- Appartement of meergezins37%
Voorzieningen
- Huisartsenpraktijk
- 0,9 km(NL 1,1 km)
- Grote supermarkt
- 0,7 km(NL 1 km)
- Kinderdagverblijf
- 0,6 km(NL 0,7 km)
- Basisschool
- 0,7 km(NL 0,8 km)
- Scholen binnen 3 km
- 13,8
Gemiddelde afstand over de weg vanaf een woning tot de dichtstbijzijnde voorziening.
Buurten in Enschede
70 buurten, de grootste eerst.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| De BothovenWijk Binnensingelgebied | 5.960 | € 241.000 | 26% |
| Tubantia-ToekomstWijk Twekkelerveld - T.H.T. | 4.760 | € 265.000 | 64% |
| Velve-LindenhofWijk Hogeland - Velve | 4.760 | € 276.000 | 44% |
| Stroinkslanden-ZuidWijk Enschede-Zuid | 4.675 | € 240.000 | 45% |
| GetfertWijk Binnensingelgebied | 4.635 | € 279.000 | 36% |
| StevenfenneWijk Boswinkel - Stadsveld | 4.595 | € 227.000 | 40% |
| Wesselerbrink Noord-WestWijk Enschede-Zuid | 4.550 | € 289.000 | 29% |
| DeppenbroekWijk Enschede-Noord | 4.475 | € 239.000 | 38% |
| Roombeek-RoomveldjeWijk Enschede-Noord | 4.365 | € 363.000 | 48% |
| Wesselerbrink Zuid-OostWijk Enschede-Zuid | 4.355 | € 255.000 | 31% |
| TwekkelerveldWijk Twekkelerveld - T.H.T. | 4.290 | € 221.000 | 20% |
| CityWijk Binnensingelgebied | 3.905 | € 226.000 | 8% |
| Wesselerbrink Noord-OostWijk Enschede-Zuid | 3.775 | € 207.000 | 18% |
| Helmerhoek-NoordWijk Enschede-Zuid | 3.770 | € 353.000 | 74% |
| Helmerhoek-ZuidWijk Enschede-Zuid | 3.695 | € 308.000 | 71% |
| Boswinkel-De BrakerWijk Boswinkel - Stadsveld | 3.690 | € 218.000 | 44% |
| Varvik-DiekmanWijk Hogeland - Velve | 3.410 | € 329.000 | 47% |
| Horstlanden-StadsweideWijk Binnensingelgebied | 3.400 | € 289.000 | 41% |
| Park StokhorstWijk Ribbelt - Stokhorst | 3.395 | € 320.000 | 76% |
| Drienerveld-U.T.Wijk Enschede-Noord | 3.210 | € 157.000 | 7% |
| Stroinkslanden Noord-OostWijk Enschede-Zuid | 3.205 | € 374.000 | 80% |
| Elferink-HeuwkampWijk Boswinkel - Stadsveld | 3.035 | € 252.000 | 60% |
| Hogeland-NoordWijk Binnensingelgebied | 2.995 | € 268.000 | 38% |
| Eekmaat WestWijk Glanerbrug en omgeving | 2.985 | € 377.000 | 78% |
| Bentveld-BultserveWijk Glanerbrug en omgeving | 2.830 | € 284.000 | 59% |
| MekkelholtWijk Enschede-Noord | 2.775 | € 248.000 | 27% |
| Schipholt-GlanermatenWijk Glanerbrug en omgeving | 2.760 | € 267.000 | 57% |
| Dorp BoekeloWijk Landelijk gebied en kernen | 2.755 | € 415.000 | 80% |
| Wesselerbrink Zuid-WestWijk Enschede-Zuid | 2.745 | € 247.000 | 44% |
| Walhof-RoessinghWijk Enschede-Noord | 2.555 | € 319.000 | 62% |
| De LaaresWijk Binnensingelgebied | 2.440 | € 364.000 | 53% |
| Stroinkslanden Noord-WestWijk Enschede-Zuid | 2.395 | € 332.000 | 93% |
| SchreurserveWijk Ribbelt - Stokhorst | 2.385 | € 267.000 | 40% |
| Hogeland-ZuidWijk Hogeland - Velve | 2.335 | € 335.000 | 83% |
| OikosWijk Glanerbrug en omgeving | 2.280 | € 343.000 | 80% |
| Veldkamp-Getfert-WestWijk Binnensingelgebied | 2.125 | € 242.000 | 34% |
| Lasonder, ZeggeltWijk Binnensingelgebied | 2.030 | € 341.000 | 51% |
| EilermarkeWijk Glanerbrug en omgeving | 2.005 | € 389.000 | 76% |
| 't ZweringWijk Boswinkel - Stadsveld | 2.000 | € 454.000 | 75% |
| Buurtschap Lonneker-WestWijk Landelijk gebied en kernen | 1.970 | € 750.000 | 86% |
| PathmosWijk Boswinkel - Stadsveld | 1.960 | € 235.000 | 14% |
| Dorp LonnekerWijk Landelijk gebied en kernen | 1.885 | € 436.000 | 82% |
| Ribbelt-RibbelerbrinkWijk Ribbelt - Stokhorst | 1.865 | € 250.000 | 43% |
| Stadsveld-ZuidWijk Boswinkel - Stadsveld | 1.845 | € 248.000 | 37% |
| Cromhoffsbleek-KotmanWijk Boswinkel - Stadsveld | 1.790 | € 342.000 | 31% |
| BolhaarWijk Enschede-Noord | 1.780 | € 420.000 | 81% |
| EekmaatWijk Glanerbrug en omgeving | 1.765 | € 226.000 | 43% |
| Stadsveld-Noord-BruggertWijk Boswinkel - Stadsveld | 1.695 | € 273.000 | 46% |
| Buurtschap BroekheurneWijk Landelijk gebied en kernen | 1.525 | € 571.000 | 81% |
| RuwenbosWijk Boswinkel - Stadsveld | 1.425 | € 453.000 | 87% |
| BoddenkampWijk Binnensingelgebied | 1.380 | € 393.000 | 48% |
| Voortman-AmelinkWijk Enschede-Noord | 1.265 | € 358.000 | 47% |
| WooldrikWijk Hogeland - Velve | 1.250 | € 471.000 | 88% |
| GlanerveldWijk Glanerbrug en omgeving | 1.170 | € 321.000 | 80% |
| BoekelerveldWijk Landelijk gebied en kernen | 1.020 | € 412.000 | 68% |
| StokhorstWijk Ribbelt - Stokhorst | 995 | € 756.000 | 99% |
| DolphiaWijk Glanerbrug en omgeving | 620 | € 239.000 | 22% |
| SleutelkampWijk Hogeland - Velve | 580 | € 370.000 | 47% |
| het BruninkWijk Enschede-Zuid | 500 | € 903.000 | 99% |
| Buurtschap UsseloWijk Landelijk gebied en kernen | 335 | € 551.000 | 73% |
| Noord EsmarkeWijk Landelijk gebied en kernen | 335 | € 586.000 | 74% |
| Buurtschap Zuid-EsmarkeWijk Landelijk gebied en kernen | 275 | € 571.000 | 87% |
| De SlankWijk Glanerbrug en omgeving | 190 | € 371.000 | 78% |
| Buurtschap TwekkeloWijk Landelijk gebied en kernen | 180 | € 570.000 | 68% |
| Industrie- en havengebiedWijk Bedrijfsterreinen Enschede-West | 180 | € 257.000 | 50% |
| De LeuriksWijk Hogeland - Velve | 145 | € 937.000 | 89% |
| MarsstedenWijk Bedrijfsterreinen Enschede-West | 60 | € 412.000 | 63% |
| 't WeldinkWijk Hogeland - Velve | 30 | n.b. | n.b. |
| KoekoeksbeekhoekWijk Bedrijfsterreinen Enschede-West | 15 | n.b. | n.b. |
| KennisparkWijk Bedrijfsterreinen Enschede-West | 10 | n.b. | n.b. |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
In de omgeving
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgeteld over de buurten van deze woonplaats (tabel 86165NED, opendata.cbs.nl). WOZ-waarde met peildatum 1 januari 2024. Cijfers die het CBS om privacyredenen niet publiceert, tonen we als "geen gegevens". Vraagprijzen komen uit het actuele aanbod op Woonza.