Wonen in Ternaard
Woonplaats in de gemeente Noardeast-Fryslân, Fryslân · niet stedelijk
In Ternaard wonen 1.325 mensen, in een niet stedelijk gebied.
De gemiddelde WOZ-waarde is € 247.000: 16% lager dan in de gemeente Noardeast-Fryslân en 38% lager dan het landelijk gemiddelde.
Een op de 2 woningen is vrijstaand, tegen 13% landelijk.
Kerncijfers
- Inwoners
- 1.325
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 247.000
16% lager dan de gemeente Noardeast-Fryslân
38% lager dan Nederland
- Woningen
- 636
- Koopwoningen
- 71%
4 procentpunt meer dan de gemeente Noardeast-Fryslân
14 procentpunt meer dan Nederland
- Huurwoningen
- 29%
4 procentpunt minder dan de gemeente Noardeast-Fryslân
13 procentpunt minder dan Nederland
- Sociale huur (corporatie)
- 15%
9 procentpunt minder dan de gemeente Noardeast-Fryslân
13 procentpunt minder dan Nederland
- Gebouwd in laatste 10 jaar
- 3%
vergelijkbaar met de gemeente Noardeast-Fryslân
5 procentpunt minder dan Nederland
- Gemiddeld inkomen per inwoner
- Geen gegevens (CBS)
- Huishoudens met kinderen
- 33%
vergelijkbaar met de gemeente Noardeast-Fryslân
vergelijkbaar met Nederland
Op WOZ-waarde staat Ternaard op plek 17 van 20 woonplaatsen in de gemeente Noardeast-Fryslân. In Fryslân is dat plek 127 van 133 woonplaatsen met minstens 1.000 inwoners.
Woningvoorraad
Verdeling van de woningen naar type, van in totaal 636 woningen.
Ternaard
Gemeente Noardeast-Fryslân
Nederland
- Tussenwoning11%
- Hoekwoning8%
- Twee-onder-een-kap18%
- Vrijstaand50%
- Appartement of meergezins13%
Voorzieningen
- Huisartsenpraktijk
- 0,7 km(NL 1,1 km)
- Grote supermarkt
- 0,6 km(NL 1 km)
- Kinderdagverblijf
- 0,6 km(NL 0,7 km)
- Basisschool
- 0,8 km(NL 0,8 km)
- Scholen binnen 3 km
- 1,5
Gemiddelde afstand over de weg vanaf een woning tot de dichtstbijzijnde voorziening.
Buurten in Ternaard
2 buurten, de grootste eerst.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Ternaard | 1.065 | € 224.000 | 66% |
| Verspreide huizen Ternaard | 260 | € 364.000 | 95% |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
Andere woonplaatsen in de gemeente Noardeast-Fryslân
| Woonplaats | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Dokkum | 10.640 | € 296.000 | 50% |
| Kollum | 5.820 | € 296.000 | 63% |
| Hallum | 4.055 | € 274.000 | 71% |
| Kollumersweach | 2.980 | € 308.000 | 70% |
| Aalsum | 2.415 | € 318.000 | 62% |
| Hegebeintum | 1.730 | € 231.000 | 62% |
| Holwert | 1.630 | € 242.000 | 68% |
| Eanjum | 1.170 | € 289.000 | 79% |
| Burdaard | 1.150 | € 343.000 | 79% |
| Easternijtsjerk | 900 | € 289.000 | 82% |
| Mitselwier | 860 | € 231.000 | 68% |
| Blije | 845 | € 286.000 | 75% |
| Aldwâld | 830 | € 370.000 | 78% |
| Ie | 820 | € 283.000 | 84% |
| Burum | 750 | € 282.000 | 77% |
| Westergeast | 630 | € 362.000 | 84% |
| Ingwierrum | 595 | € 305.000 | 88% |
| Moddergat | 590 | € 251.000 | 79% |
| Sweagerbosk | 550 | € 326.000 | 67% |
| Munnekezijl | 490 | € 262.000 | 72% |
| Kollumerpomp | 450 | € 309.000 | 89% |
| Ljussens | 400 | € 280.000 | 78% |
| Hantum | 380 | € 272.000 | 82% |
| Nijewier | 350 | € 289.000 | 91% |
| De Trieme | 330 | € 432.000 | 91% |
| Wierum | 285 | € 218.000 | 76% |
| Brantgum | 250 | € 279.000 | 91% |
| Hantumhuzen | 245 | € 359.000 | 80% |
| Moarre | 245 | € 315.000 | 91% |
| Wânswert | 220 | € 362.000 | 88% |
| Raard | 215 | € 328.000 | 86% |
| Peazens | 205 | € 263.000 | 77% |
| Boarnwert | 185 | € 390.000 | 94% |
| Ferwert | 175 | € 416.000 | 90% |
| Eastrum | 170 | € 331.000 | 80% |
| Reitsum | 130 | € 432.000 | 89% |
| Feankleaster | 95 | € 331.000 | 70% |
| Ginnum | 90 | € 387.000 | 93% |
| Augsbuert-Lytsewâld | 80 | € 459.000 | 78% |
| Lichtaard | 80 | € 416.000 | 81% |
| Hantumerútbuorren | 70 | € 470.000 | 84% |
| Hiaure | 70 | € 453.000 | 88% |
| Jislum | 70 | € 456.000 | 80% |
| Warfstermolen | 70 | € 382.000 | 81% |
| Foudgum | 65 | € 401.000 | 96% |
| Wetsens | 55 | € 433.000 | 96% |
| Waaxens | 45 | € 353.000 | 90% |
| Jannum | 40 | n.b. | n.b. |
| Jouswier | 40 | n.b. | n.b. |
| Marrum | n.b. | n.b. | n.b. |
| Nes | n.b. | n.b. | n.b. |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
In de omgeving
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgeteld over de buurten van deze woonplaats (tabel 86165NED, opendata.cbs.nl). WOZ-waarde met peildatum 1 januari 2024. Cijfers die het CBS om privacyredenen niet publiceert, tonen we als "geen gegevens". Vraagprijzen komen uit het actuele aanbod op Woonza.