Wonen in Spijkenisse
Woonplaats in de gemeente Nissewaard, Zuid-Holland · zeer sterk stedelijk
In Spijkenisse wonen 57.535 mensen, in een zeer sterk stedelijk gebied.
De gemiddelde WOZ-waarde is € 302.000: 24% lager dan het landelijk gemiddelde.
Kerncijfers
- Inwoners
- 57.535
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 302.000
vergelijkbaar met de gemeente Nissewaard
24% lager dan Nederland
- Woningen
- 26.910
- Koopwoningen
- 56%
3 procentpunt minder dan de gemeente Nissewaard
vergelijkbaar met Nederland
- Huurwoningen
- 44%
3 procentpunt meer dan de gemeente Nissewaard
2 procentpunt meer dan Nederland
- Sociale huur (corporatie)
- 38%
2 procentpunt meer dan de gemeente Nissewaard
10 procentpunt meer dan Nederland
- Gebouwd in laatste 10 jaar
- 5%
vergelijkbaar met de gemeente Nissewaard
3 procentpunt minder dan Nederland
- Gemiddeld inkomen per inwoner
- Geen gegevens (CBS)
- Huishoudens met kinderen
- 35%
vergelijkbaar met de gemeente Nissewaard
3 procentpunt meer dan Nederland
Op WOZ-waarde staat Spijkenisse op plek 5 van 6 woonplaatsen in de gemeente Nissewaard. In Zuid-Holland is dat plek 159 van 164 woonplaatsen met minstens 1.000 inwoners.
Woningvoorraad
Verdeling van de woningen naar type, van in totaal 26.910 woningen.
Spijkenisse
Gemeente Nissewaard
Nederland
- Tussenwoning41%
- Hoekwoning14%
- Twee-onder-een-kap2%
- Vrijstaand2%
- Appartement of meergezins41%
Voorzieningen
- Huisartsenpraktijk
- 0,7 km(NL 1,1 km)
- Grote supermarkt
- 0,7 km(NL 1 km)
- Kinderdagverblijf
- 0,6 km(NL 0,7 km)
- Basisschool
- 0,7 km(NL 0,8 km)
- Scholen binnen 3 km
- 12,4
Gemiddelde afstand over de weg vanaf een woning tot de dichtstbijzijnde voorziening.
Buurten in Spijkenisse
56 buurten, de grootste eerst.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Maaswijk-ZuidoostWijk Maaswijk | 4.310 | € 396.000 | 82% |
| Maaswijk-NoordoostWijk Maaswijk | 3.040 | € 372.000 | 88% |
| Maaswijk-ZuidwestWijk Maaswijk | 2.655 | € 391.000 | 99% |
| Centrum-ZuidWijk Centrum | 2.115 | € 217.000 | 25% |
| Hoogwerf-NoordWijk Hoogwerf | 1.955 | € 242.000 | 48% |
| Hoogwerf-ZuidWijk Hoogwerf | 1.955 | € 269.000 | 53% |
| Schiekamp-ZuidWijk Schiekamp | 1.900 | € 229.000 | 42% |
| Schenkel-ZuidwestWijk Schenkel | 1.710 | € 304.000 | 57% |
| Centrum-OostWijk Centrum | 1.580 | € 254.000 | 27% |
| De DijkWijk De Elementen | 1.560 | € 393.000 | 54% |
| Groenewoud-HoogWijk Groenewoud | 1.520 | n.b. | 16% |
| Groenewoud-KoopWijk Groenewoud | 1.460 | € 326.000 | 86% |
| SnoekenveenWijk Waterland | 1.450 | € 291.000 | 54% |
| Het LandWijk De Elementen | 1.445 | € 537.000 | 100% |
| Akkers-CentrumWijk De Akkers | 1.430 | € 208.000 | 19% |
| DrevenWijk De Akkers | 1.370 | € 225.000 | 30% |
| VoordenWijk De Akkers | 1.330 | € 263.000 | 41% |
| Schiekamp-NoordWijk Schiekamp | 1.290 | € 253.000 | 81% |
| MiddengebiedWijk Waterland | 1.240 | € 262.000 | 58% |
| Sterrenkwartier-OostWijk Sterrenkwartier | 1.210 | € 344.000 | 92% |
| KernWijk Centrum | 1.160 | € 268.000 | 43% |
| Sterrenkwartier-HoogWijk Sterrenkwartier | 1.090 | € 229.000 | 33% |
| Schenkel-ZuidoostWijk Schenkel | 1.075 | € 369.000 | 100% |
| BaarsveenWijk Waterland | 1.060 | € 289.000 | 40% |
| De Hoek-1Wijk De Hoek | 975 | € 292.000 | 56% |
| Vierambachten | 975 | € 356.000 | 69% |
| De HavenWijk De Elementen | 960 | € 521.000 | 99% |
| De Hoek-2Wijk De Hoek | 950 | € 253.000 | 45% |
| Maaswijk-NoordwestWijk Maaswijk | 930 | € 263.000 | 14% |
| Sterrenkwartier-MiddenWijk Sterrenkwartier | 900 | € 273.000 | 39% |
| De Hoek-3Wijk De Hoek | 870 | € 250.000 | 32% |
| Gildenwijk-WestWijk Gildenwijk | 805 | € 238.000 | 39% |
| OranjebuurtWijk Centrum | 795 | € 298.000 | 58% |
| BeverveenWijk Waterland | 780 | € 323.000 | 87% |
| Schenkel-NoordoostWijk Schenkel | 740 | € 409.000 | 99% |
| Gildenwijk-OostWijk Gildenwijk | 700 | € 237.000 | 37% |
| Schenkel-NoordwestWijk Schenkel | 675 | € 219.000 | 1% |
| KikkerveenWijk Waterland | 655 | € 337.000 | 83% |
| Sterrenkwartier-WestWijk Sterrenkwartier | 655 | € 402.000 | 91% |
| SlakkenveenWijk Waterland | 630 | € 305.000 | 92% |
| Egel- en SalamanderveenWijk Waterland | 575 | € 321.000 | 98% |
| VogelbuurtWijk Centrum | 560 | € 279.000 | 50% |
| Groenewoud-HuurWijk Groenewoud | 555 | € 289.000 | 17% |
| Sterrenkwartier-ZuidWijk Sterrenkwartier | 500 | € 240.000 | 25% |
| OttersveenWijk Waterland | 460 | € 316.000 | 99% |
| MaaswijktuinenWijk Maaswijk | 285 | € 403.000 | 75% |
| MolenweiWijk Centrum | 245 | € 163.000 | 28% |
| Bedrijventerrein Haven-NoordWijk De Elementen | 235 | € 478.000 | 67% |
| De Hoek-4Wijk De Hoek | 140 | € 202.000 | 21% |
| WaterrijkWijk Buitengebied | 20 | n.b. | n.b. |
| LandtongWijk Buitengebied | 15 | n.b. | n.b. |
| ZiekenhuisWijk Gildenwijk | 15 | n.b. | n.b. |
| Hartelpark-OostWijk Buitengebied | 10 | n.b. | n.b. |
| Schenkel-IndustrieterreinWijk Schenkel | 10 | n.b. | n.b. |
| OostbroekWijk Buitengebied | 5 | n.b. | n.b. |
| BerenplaatWijk Buitengebied | 0 | n.b. | n.b. |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
Andere woonplaatsen in de gemeente Nissewaard
| Woonplaats | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Hekelingen | 12.640 | € 296.000 | 63% |
| Simonshaven | 10.940 | € 318.000 | 64% |
| Abbenbroek | 2.765 | € 450.000 | 78% |
| Heenvliet | 2.430 | € 329.000 | 77% |
| Geervliet | 1.760 | € 315.000 | 61% |
| Zuidland | 270 | € 528.000 | 85% |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
In de omgeving
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgeteld over de buurten van deze woonplaats (tabel 86165NED, opendata.cbs.nl). WOZ-waarde met peildatum 1 januari 2024. Cijfers die het CBS om privacyredenen niet publiceert, tonen we als "geen gegevens". Vraagprijzen komen uit het actuele aanbod op Woonza.