Wonen in Zandeweer
Woonplaats in de gemeente Het Hogeland, Groningen · weinig stedelijk
In Zandeweer wonen 5.515 mensen, in een weinig stedelijk gebied.
De gemiddelde WOZ-waarde is € 234.000: 17% lager dan in de gemeente Het Hogeland en 41% lager dan het landelijk gemiddelde.
Een op de 3 woningen is vrijstaand, tegen 13% landelijk.
Kerncijfers
- Inwoners
- 5.515
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 234.000
17% lager dan de gemeente Het Hogeland
41% lager dan Nederland
- Woningen
- 2.910
- Koopwoningen
- 54%
13 procentpunt minder dan de gemeente Het Hogeland
3 procentpunt minder dan Nederland
- Huurwoningen
- 46%
13 procentpunt meer dan de gemeente Het Hogeland
4 procentpunt meer dan Nederland
- Sociale huur (corporatie)
- 37%
13 procentpunt meer dan de gemeente Het Hogeland
9 procentpunt meer dan Nederland
- Gebouwd in laatste 10 jaar
- 8%
vergelijkbaar met de gemeente Het Hogeland
vergelijkbaar met Nederland
- Gemiddeld inkomen per inwoner
- Geen gegevens (CBS)
- Huishoudens met kinderen
- 28%
3 procentpunt minder dan de gemeente Het Hogeland
4 procentpunt minder dan Nederland
Op WOZ-waarde staat Zandeweer op plek 17 van 22 woonplaatsen in de gemeente Het Hogeland. In Groningen is dat plek 76 van 88 woonplaatsen met minstens 1.000 inwoners.
Woningvoorraad
Verdeling van de woningen naar type, van in totaal 2.910 woningen.
Zandeweer
Gemeente Het Hogeland
Nederland
- Tussenwoning15%
- Hoekwoning12%
- Twee-onder-een-kap13%
- Vrijstaand39%
- Appartement of meergezins21%
Voorzieningen
- Huisartsenpraktijk
- 0,9 km(NL 1,1 km)
- Grote supermarkt
- 0,9 km(NL 1 km)
- Kinderdagverblijf
- 1 km(NL 0,7 km)
- Basisschool
- 0,7 km(NL 0,8 km)
- Scholen binnen 3 km
- 3,2
Gemiddelde afstand over de weg vanaf een woning tot de dichtstbijzijnde voorziening.
Buurten in Zandeweer
5 buurten, de grootste eerst.
| Buurt | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Uithuizen CentrumWijk Uithuizen | 1.805 | € 238.000 | 57% |
| Uithuizen Zuid - OostWijk Uithuizen | 1.155 | € 222.000 | 45% |
| Uithuizen NoordWijk Uithuizen | 1.150 | € 235.000 | 59% |
| Uithuizen Zuid - WestWijk Uithuizen | 910 | € 235.000 | 48% |
| ZandeweerWijk Kantens | 495 | € 256.000 | 67% |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
Andere woonplaatsen in de gemeente Het Hogeland
| Woonplaats | Inwoners | Gem. WOZ | Koop |
|---|---|---|---|
| Bedum | 8.900 | € 323.000 | 67% |
| Winsum | 7.475 | € 324.000 | 70% |
| Den Andel | 2.450 | € 246.000 | 66% |
| Oosternieland | 2.080 | € 234.000 | 56% |
| Baflo | 1.805 | € 253.000 | 63% |
| Leens | 1.690 | € 245.000 | 66% |
| Eenrum | 1.400 | € 238.000 | 66% |
| Usquert | 1.380 | € 254.000 | 71% |
| Kloosterburen | 1.345 | € 243.000 | 71% |
| Sauwerd | 1.345 | € 339.000 | 75% |
| Ulrum | 1.310 | € 205.000 | 63% |
| Zoutkamp | 1.215 | € 220.000 | 62% |
| Zuidwolde | 1.160 | € 391.000 | 79% |
| Roodeschool | 1.100 | € 234.000 | 73% |
| Kantens | 1.070 | € 275.000 | 75% |
| Uithuizermeeden | 765 | € 365.000 | 84% |
| Pieterburen | 760 | € 329.000 | 78% |
| Oldenzijl | 715 | € 231.000 | 67% |
| Wehe-den Hoorn | 700 | € 241.000 | 65% |
| Adorp | 600 | € 334.000 | 82% |
| Warfhuizen | 530 | € 337.000 | 80% |
| Onderdendam | 485 | € 283.000 | 79% |
| Rasquert | 450 | € 384.000 | 86% |
| Uithuizen | 445 | € 308.000 | 48% |
| Niekerk | 255 | € 436.000 | 71% |
| Westernieland | 185 | € 398.000 | 88% |
| Houwerzijl | 160 | € 239.000 | 90% |
| Lauwersoog | 135 | € 393.000 | 92% |
| Mensingeweer | 130 | € 256.000 | 71% |
| Noordwolde | 130 | € 399.000 | 98% |
| Oudeschip | 120 | € 220.000 | 82% |
| Vierhuizen | 120 | € 220.000 | 84% |
| Hornhuizen | 110 | € 257.000 | 85% |
| Schouwerzijl | 90 | € 280.000 | 92% |
| Zuurdijk | 50 | € 209.000 | 64% |
| Eemshaven | 0 | n.b. | n.b. |
| Eppenhuizen | n.b. | n.b. | n.b. |
| Rottum | n.b. | n.b. | n.b. |
| Saaxumhuizen | n.b. | n.b. | n.b. |
| Startenhuizen | n.b. | n.b. | n.b. |
| Stitswerd | n.b. | n.b. | n.b. |
| Tinallinge | n.b. | n.b. | n.b. |
| Warffum | n.b. | n.b. | n.b. |
| Wetsinge | n.b. | n.b. | n.b. |
n.b. betekent: Geen gegevens (CBS)
In de omgeving
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgeteld over de buurten van deze woonplaats (tabel 86165NED, opendata.cbs.nl). WOZ-waarde met peildatum 1 januari 2024. Cijfers die het CBS om privacyredenen niet publiceert, tonen we als "geen gegevens". Vraagprijzen komen uit het actuele aanbod op Woonza.